A huge collection of 3400+ free website templates www.JARtheme.COM WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Zalety balustrad i poręczy ze stali nierdzewnej

Jaką balustradę wybrać

Prawie każdy inwestor zaangażowany w budowę domu lub lokalu użytkowego prędzej czy później staje przed decyzją co do rodzaju balustrady na schody, balkon, taras lub loggię. Coraz częstszym wyborem są balustrady ze stali nierdzewnej. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć ich najważniejsze atuty.

Trwałość stali nierdzewnej

Podstawową zaletą balustrad nierdzewnych jest ich długowieczność. Determinuje ją przede wszystkim odporność na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Zastosowanie balustrady ze stali nierdzewnej powinno być pierwszym wyborem w przypadku montażu na balkonie, tarasie oraz schodach zewnętrznych. Są to miejsca szczególnie podatne na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. W takich przypadkach wybór stali nierdzewnej będzie właściwszym wyborem od takich materiałów jak drewno czy stal czarna (nawet w przypadku kiedy jest malowana proszkowo lub ocynkowana).

Stal szlachetna jest również bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Inaczej jest w przypadku stali malowanej proszkowo bądź ocynkowanej. Uszkodzenie wierzchniej warstwy ochronnej pozwala na utlenianie i prędzej czy później będzie prowadzić do remontu lub wymiany całej balustrady.

Balkonowa balustrada ze stali nierdzewnej ze szkłem Warszawa

Nowoczesny wygląd

O wyborze balustrad i pochwytów ze stali nierdzewnej decydują również ich walory estetyczne takie jak nowoczesny wygląd oraz ponadczasowość. Materiał ten jest na fali od wielu lat, a jego popularność nadal rośnie. Trend ten można zauważyć chociażby na rynku biżuterii, gdzie wyroby ze stali szlachetnej coraz częściej wzbogacają ofertę producentów.

Mnogość wzorów oraz możliwość łączenia z drewnem lub szkłem

Dużą zaletą balustrad i poręczy nierdzewnych jest również mnogość wzorów oraz możliwość kombinacji z innymi materiałami takimi jak drewno i szkło. Zastosowanie szkła bezpiecznego jako wypełnienia będzie świetnym wyborem zarówno w przypadku balustrad na balkonie, tarasie jak i na schodach wewnątrz i na zewnątrz budynku. Takie połączenie łączy nowoczesność oraz trwałość obu materiałów.

W przypadku użytku wewnątrz budynku możemy również pomyśleć o połączeniu stali nierdzewnej z drewnem. Taka kombinacja stanowi połączenie klasycznego i eleganckiego materiału ze świeżością i nowoczesnością stali nierdzewnej. Jej wykorzystanie pozwala także na duży wybór jej wykończenia. Do wyboru mamy wykończenie na połysk, powierzchnię szlifowaną bądź satynowaną.

Balustrada schodowa ze stali nierdzewnej

Doskonały stosunek jakości do ceny

Cena wykonania metra poręczy lub balustrady ze stali nierdzewnej przez wyspecjalizowaną firmę jest tylko nieznacznie wyższa od konkurencyjnych rozwiązań. Równocześnie cechuje się większą nowoczesnością oraz droższym wyglądem w porównaniu do bardziej budżetowych rozwiązań. Trwałość stali nierdzewnej daje bezcenny spokój na wiele lat a w efekcie również realną oszczędność. Zapraszamy do zapoznania się z cenami balustrad nierdzewnych.

Balustrada schodowa, nierdzewna łączona ze szkłem zamontowana w Warszawie

 

Artykuły o balustradach nierdzewnych i realizacje

  • Balustrady nierdzewne balkonowe i tarasowe w Warszawie Rembertów

    Balustrady nierdzewne balkonowe i tarasowe wykonane w Warszawie Rembertów Balustrada z furtką zabezpieczającą Poniżej chcieliśmy przedstawić kilka naszych realizacji balustrad wykonanych na terenie Warszawy Rembertów. Podzieliliśmy je ze względu na wzór wypełnienia. Na wstępie chcieliśmy Państwu zaprezentować balustradę tarasową oraz balkonową, którą wykonaliśmy w domu jednorodzinnym w Warszawie Rembertów.Całość została wykona ze stali nierdzewnej najbardziej popularnego typu AISI 304 z...
  • Zalety balustrad i poręczy ze stali nierdzewnej

    Zalety balustrad i poręczy ze stali nierdzewnej Jaką balustradę wybrać Prawie każdy inwestor zaangażowany w budowę domu lub lokalu użytkowego prędzej czy później staje przed decyzją co do rodzaju balustrady na schody, balkon, taras lub loggię. Coraz częstszym wyborem są balustrady ze stali nierdzewnej. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć ich najważniejsze atuty. Trwałość stali nierdzewnej Podstawową zaletą balustrad nierdzewnych jest ich długowieczność. Determinuje ją przede...